تیروکمان برای المپیک حداکثر دو سهمیه می گیرد، به نعمتی امیدواریم

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، غلامرضا شعبانی بهار در گفتگو با خبرنگاران به وضعیت کسب سهمیه تیر و کمان و پاراتیروکمان برای بازی های المپیک و پارالمپیک اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که در بخش جانبازان و معلولان حداکثر سهمیه ممکن به دست بیاد ضمن اینکه وی برای بخش المپیکی ها نیز کسب حداکثر دو سهمیه را پیش بینی کرد.

تیروکمان برای المپیک حداکثر دو سهمیه می گیرد، به نعمتی امیدواریم

وی با یادآوری اینکه تیم اعزامی پاراتیروکمان به مسابقات جهانی هلند صاحب 6 سهمیه شد، گفت: ورزشکاران این بخش فرصت اعزام به سه میدان انتخابی دیگر را دارند بنابراین همچنان فرصت داریم تا در بخش انفرادی جانبازان و معلولان صاحب سهمیه شویم. قطعاً اعزام به رویدادهای انتخابی باقی مانده را در برنامه خواهیم داشت چراکه دستیابی به حداکثر سهمیه ممکن که هر کشور مجاز به کسب آن است را در برنامه داریم.

رئیس فدراسیون تیروکمان با بیان اینکه در مجموع با مشکل خاص و جدی در بخش جانبازان و معلولان روبرو نیستیم، خاطرنشان کرد: ایران جزو معدود کشورهایی است که در یک رویداد صاحب 6 سهمیه شد. البته که نمی خواهیم به این تعداد سهمیه بسنده کنیم اما از طرفی با مسائل مالی و محدودیت های آن هم روبرو هستیم. با این اوصاف اجرای برنامه های تدارکاتی داخلی و خارجی را در برنامه داریم.

شعبانی بهار در بخش دیگر از این گفتگو به وضعیت کمانداران و المپیکی شدن آنها پرداخت و گفت: در این بخش شرایط کاملاً متفاوت است. ما در المپیک ریو یک سهمیه داشتیم و برای المپیک توکیو هم با حداقل یک و حداکثر دو سهمیه می توانیم شرکت داشته باشیم. البته در مسابقات جهانی هلند نتوانستیم سهمیه ای کسب کنیم اما امیدواریم در میادین انتخابی دیگر به این مهم دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه تیم ملی تیروکمان حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را در برنامه دارد، خاطرنشان کرد: این رقابت ها به عنوان یکی از میادین توزیع سهمیه به حساب می آید که آبان ماه به میزبانی تایلند برگزار خواهد شد. در هردو بخش مردان و بانوان اعزام خواهیم داشت به این امید که در هر بخش یک سهمیه کسب کنیم.

رئیس فدراسیون تیروکمان ادامه داد: در این رقابت ها کشورهایی که سهمیه ای نگرفته اند شرکت می کنند. در کل کار ایران در بخش مردان راحت تر از بانوان است چراکه در بخش مردان بیشتر کشورهای مدعی قاره کسب سهمیه کرده اند اما در بخش بانوان شرایط اینگونه نیست. فقط دو کشور صاحب سهمیه شده اند.

شعبانی بهار با بیان اینکه برای تیم ملی تیروکمان مردان و بانوان پیش از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا یک اردوی برون مرزی برگزار خواهد شد، گفت: در حال بررسی هستیم تا محل و زمان برگزاری این اردو را مشخص و نهایی کنیم. برای مان مهم است که چنین اردویی داشته باشیم به خصوص که کمک می کند تا کمانداران با آمادگی بیشتر در مسابقات شرکت داشته باشند.

وی همچنین در مورد زهرا نعمتی و صحبت هادی رضایی که در نشست خبری اخیر در رابطه با وی و اینکه باید تکلیفش را مشخص کند نیز گفت: در این مورد خود خانم نعمتی باید تصمیم بگیرد. این حق ورزشکار است که برای خود تصمیم بگیرد. خانم نعمتی برای پارالمپیک کسب سهمیه کرده و کسی نمی تواند مانع او برای حضور در توکیو شود. در بخش المپیک هم زهرا نعمتی مصمم به حضور در رقابت های انتخابی باقی مانده برای کسب سهمیه است. نمی توان به راحتی این ورزشکار را محدود کرد. او از مفاخر ورزش ایران به حساب می آید.

رئیس فدراسیون تیروکمان در خاتمه در مورد اینکه زهرا نعمتی می تواند برای المپیک توکیو کسب سهمیه کند؟، به وبلاگ فایرفاکس گفت: زهرا نعمتی مصمم و با تجربه است. احساسم بر این است که می تواند کسب سهمیه کند البته اگر انرژی خود را متمرکز کند. رکوردی که در مسابقات توکیو زد امیدواری زیادی ایجاد کرد. این رکورد نشان می دهد که متمرکزتر از قبل شده و می تواند حضور پیروز تری در مسابقات انتخابی المپیک داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تیروکمان برای المپیک حداکثر دو سهمیه می گیرد، به نعمتی امیدواریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیروکمان برای المپیک حداکثر دو سهمیه می گیرد، به نعمتی امیدواریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید