فرهنگ و هنر

فال روزانه 24، 07، 1398

فال روزانه چهارشنبه 24 مهر 1398چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان استدوست عزیزی که 24 مهر به جهان آمده ای، تولدت مبارک! شما فردی احساساتی و خوش قلب هستید و کاری را که دوست دارید انجام می دهید، اما بدانید که برخی وقت ها باید منطقی عمل کنید. در غیر این صورت...

6 آذر 1398

این اسکار به کدام خانه می رود؟

خبرگزاری ایسنا نوشت: از میان 81 کشوری که آثار خود را برای حضور در شاخه بهترین فیلم خارجی هشتادوهشتمین دوره جوایز سینمایی اسکار به آکادمی معرفی کردند، در نهایت پنج فیلم آغوش شیطان (کلمبیا)، موستانگ (فرانسه)، پسر شائول (مجارستان)، ذیب (اردن) و یک جنگ (دانمارک)...

30 آبان 1398

انتقاد شدید کارگردان بانوی عمارت2 از فیلمنامه سریال

عزیزالله حمیدنژاد کارگردان بانوی عمارت ضمن انتقاد صریح از مسائل و ضعف های فیلمنامه ارائه شده برای فصل دوم این سریال، قبول کارگردانی این فصل را منوط به تغییر تیم نویسندگان دانست.

25 آبان 1398

جنگل های عجیبی که یک شبه سبز می شوند!

جنگل های شهری چیناز چند سال پیش، در شهرهای چین هزاران درخت کاشته شد تا با ایجاد جنگل های شهری، آلودگی های هوا از بین برود، به زیباسازی شهر یاری گردد و در مکان های عمومی هم سایه های خنکی به وجود بیاید. در این سال ها برای ایجاد فضای سبز کوشش زیادی انجام شد...

23 آبان 1398

پراکندگی جغرافیایی لهجه های زبان کُردی

محمد توفیق مشیرپناهی- سنندج- خبرنگار: یادگیری زبان مادری به شیوه اصولی خواسته همه مردم و همه ملت هاست.

19 آبان 1398

از کجا معلوم از من خوشش می آید؟

شاید به نظر عجیب بیاید، ولی روانشناس و مربی زوج یابی، جو همینگز، می گوید که بالا زدن آستین ها سر قرار، نشانه ظریفی از علاقه مندی است، به خصوص در میان زنان.

14 آبان 1398

لبنان، فیلم 1982 را به اسکار 2020 فرستاد

فیلم سینمایی 1982 به عنوان نماینده کشور لبنان برای حضور در اسکار انتخاب شد.

14 آبان 1398

نگرانی از احتمال وقوع خشونت ، پوشیدن نقاب جوکر در سینماها ممنوع

تماشاگران فیلم سینمایی جوکر اجازه ندارند در سالن های نمایش دهنده این فیلم در آمریکای شمالی نقاب یا لباسی شبیه قهرمان داستان آن بپوشند و از سلاح های اسباب بازی استفاده نمایند.

10 آبان 1398

خلاصه بازی نفت مسجدسلیمان و شهر خودرو در 3 مهر 98

تیم های نفت مسجدسلیمان و شهر خودرو به تساوی یک بر یک رسیدند.

8 آبان 1398

رونق بازار کسب و کار به کمک گرافیک

فتانه احدی- البرز - خبرنگار:بهره گیری از طرح های گرافیکی برای ارائه پیام ها و مفاهیم تصویری گوناگون از گذشته تا امروز در میان جوامع و فرهنگ های مختلف مرسوم بوده است. هنری که از تلفیق تصاویر، خطوط، واژه ها و ایده های خلاقانه متولد شده است و در پیچیدگی های...

1 آبان 1398

ارسال 20 پرونده تپه و محوطه باستانی بردسکن برای ثبت در فهرست آثار ملی

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بردسکن گفت: 20 پرونده تپه و محوطه باستانی بردسکن برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور به مراجع مربوطه ارسال شده است.

29 مهر 1398

وقتی مصدومیت، فرصتی برای کار خیر می شود

سمیرا شیرمردی، وقتی به ماه مهر و شروع مدارس نزدیک می شویم، جشن ها و مراسم زیادی برای کمک به دانش آموزان کم بضاعت برگزار می شود اما کمتر دیده ایم که این کمک ها به کجا رسیده و این بچه ها چطور و چقدر شاد شدند. در سال های اخیر، خیرین زیادی هم دست به کار شدند...

24 مهر 1398

عملیات اجرایی احداث ساختمان موزه بزرگ چهارمحال و بختیاری از سر گرفته شد

کارشناس مرمت استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به از سرگیری شروع عملیات اجرایی احداث ساختمان موزه بزرگ این استان گفت: این پروژه تاکنون 45درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

5 مهر 1398

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی: سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی با 500 غرفه برگزار می گردد

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت: سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی شهریورماه با بیش از 500 غرفه در فضای 8هزار مترمربع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار می گردد .

4 مهر 1398

اعطای بیش از 17میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی، روستایی و فراگیر به هنرمندان صنایع دستی ترکمن

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ترکمن از اعطای 17میلیارد و 250میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی، روستایی و فراگیر به 156 هنرمند صنایع دستی شهرستان ترکمن در شش ماه نخست سال 97 اطلاع داد.

3 مهر 1398

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با عوامل بیولوژیک آسیب رسان به بناهای تاریخی در کاخ گلستان

کارشناسان واحد تحقیقات و کنترل عوامل بیولوژیک استان یزد ضمن بازدید از مجموعه جهانی گلستان، کارگاه آموزشی با عنوان آشنایی با عوامل بیولوژیک آسیب رسان در موزه ها و بناهای تاریخی را در این مجموعه برگزار کردند.

2 مهر 1398

درمان و ترمیم خانگی سوختگی

یکی از تلخ ترین تجربه هایی که ممکن است در طول زندگی داشته باشید، سوختگی است. ممکن است با تمام دقتی که در انجام کار های خود دارید، باز هم به صورت ناگهانی و ناخواسته دچار سوختگی شوید.

31 شهریور 1398

مرکل: آماده مقابله با پیامدهای ناشی از برگزیت هستیم

ایرنا نوشت:آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در آستانه دیدارش با نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه گفت که برای گفت و گو درباره برنامه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا روز چهارشنبه با بوریس جانسون دیدار خواهد کرد و برلین برای هر تصمیم لندن حتی نسخه بدون توافق آماده است....

30 شهریور 1398

اجرای ورزش تاریخی و حماسی چوگان در مجموعه جهانی میدان امام (ره) اصفهان به عنوان بخشی از نوروزگاه اصفهان

مدیر کمیته فرهنگی ستاد نوروزی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، امروز از اجرای ورزش تاریخی و حماسی چوگان در مجموعه جهانی میدان امام (ره) (نقش جهان) بعنوان بخشی از نوروزگاه اصفهان خبر داد.

29 شهریور 1398

اجرای 43 برنامه نوروزگاهی در آرامگاه فردوسی

مدیرمجموعه تاریخی فرهنگی آرامگاه فردوسی گفت: 43 برنامه فرهنگی در قالب جشن های نوروزگاه در آرامگاه فردوسی برگزار شده است.

27 شهریور 1398
تعداد: (46)