تشکیل کارگروه مشترک با ایالت سند پاکستان

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، استاندار خراسان رضوی گفت: پیشنهاد می کنیم با هدف برنامه ریزی برای توسعه روابط مالی، کارگروهی مشترک بین خراسان رضوی و ایالت سند پاکستان تشکیل و نخستین جلسه آن در مشهد برگزار گردد.

تشکیل کارگروه مشترک با ایالت سند پاکستان

به گزارش وبلاگ فایرفاکس و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در دیدار با رفعت مسعود، سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در ایران در محل دفتر استاندار، اظهار کرد: برای ارتقای سطح روابط مالی میان خراسان رضوی و استان های کشور پاکستان آمادگی داریم و بسترهای مورد احتیاج نیز برای سرمایه گذاری فعالان مالی پاکستانی در مشهد و استان فراهم است.

وی اضافه نمود: خراسان رضوی و مشهد ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه گردشگری سلامت، صنعت، کشاورزی و خدمات دارند که می توان از آن ها در راستای توسعه همکاری های مالی بین ایران و پاکستان استفاده کرد.

رزم حسینی با بیان اینکه مشهد در حوزه گردشگری سلامت از امکانات و زیرساخت های بسیار خوبی برخوردار است، مطرح نمود: در حوزه گردشگری و زیارت پیشنهادهای مشخصی برای سرمایه گذاری تعریف شده که در صورت آمادگی طرف های پاکستانی، می توان در کارگروه مشترک درباره آن ها به جمع بندی رسید.

رفعت مسعود، سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در ایران در این دیدار، با ابراز خرسندی از سفر دو روزه به مشهد و بازدید از بعضی مناطق گردشگری و مالی خراسان رضوی، گفت: ظرفیت های مالی بسیار خوبی در این استان وجود دارد که باید به منظور توسعه روابط مالی در قالب تفاهم نامه های مشترک مورد استفاده قرار گیرد.

وی اضافه نمود: ما می خواهیم ضمن استفاده از تجارب جمهوری اسلامی ایران در ایجاد زیرساخت های حوزه سلامت و بهداشت، روابط مالی بین دو کشور ایران و پاکستان توسعه پیدا کند و به دنبال راه حل تحقق این مهم هستیم.

مسعود ضمن تقدیر از استاندار خراسان رضوی بابت میزبانی شایسته از نخست وزیر پاکستان در سفر اخیر وی به مشهد، بیان نمود: آقای عمران خان برای سفر مجدد به مشهد مشتاق است و قطعا در فرصت های آینده انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تشکیل کارگروه مشترک با ایالت سند پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کارگروه مشترک با ایالت سند پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید