نخست وزیر اتیوپی: اوضاع در امهره تحت کنترل است

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، نخست وزیر اتیوپی گفت که به دنبال کودتای نافرجام در ایالت امهره، نیروهای این کشور کنترل اوضاع را بدست گرفته اند.

نخست وزیر اتیوپی: اوضاع در امهره تحت کنترل است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فایرفاکس، أبی احمد نخست وزیر اتیوپی امروز یکشنبه کشته شدن تعدادی از مسئولان از آدینه حاکم ایالت امهره در شمال اتیوپی و رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور را تأیید کرد.

أبی احمد در صفحه توئیتر خود نوشت: پس از کودتای نافرجام در ایالت امهره و کشته شدن تعدادی از مسئولان از جمله حاکم امهره و رئیس ستاد مشترک ارتش، اوضاع در این ایالت تحت کنترل است.

رسانه های اتیوپی نیز از کشته شدن ژنرال سعاری مکنن رئیس ستاد مشترک ارتش، ژنرال جزائی ابرهه و امباتشو مکنن حاکم امهره و مشاور وی خبر دادند.

بعضی منابع خبری صبح امروز (یکشنبه) گزارش دادند که کودتا در ایالت امهره در شمال اتیوپی که دیروز (شنبه) با شکست روبه رو شده بود، دوباره شروع شده و صدای تیراندازی شنیده می گردد.

تلویزیون دولتی اتیوپی گزارش کرد که رئیس ایالت امهره و مشاورش در کودتای امروز کشته شده اند. همچنین رئیس ستاد کل ارتش این کشور که ساعاتی پیش هدف گلوله قرار گرفته بود نیز کشته شده است. (جزئیات بیشتر)

دولت آبی احمد از مدت ها پیش در مورد خطر کودتا در ایالت امهره هشدار داده بود. روز گذشته (شنبه) نیز نیجوسو تیلاهون مشاور اطلاع رسانی نخست وزیر اتیوپی به شبکه ای بی سی این کشور گفت که نیروهای نظامی اتیوپی توانسته اند کوشش برای کودتا در ایالت امهره را ناکام بگذارند.

او همچنین گفت که کوشش برای دستگیری سردسته کودتاگران ادامه دارد. وی نامی از این فرد به زبان نیاورد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "نخست وزیر اتیوپی: اوضاع در امهره تحت کنترل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر اتیوپی: اوضاع در امهره تحت کنترل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید