عراقی ها از دوم آبان تا ششم دی ماه می توانند بدون اخذ ویزا به ایران سفر نمایند

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، سفارت ایران در بغداد خاطرنشان کرد که اتباع عراقی می توانند از 25 صفر تا 30 ربیع الثانی (دوم آبان تا ششم دی ماه) بدون احتیاج به اخذ ویزا از نمایندگی های جمهوری اسلامی در عراق به ایران سفر نمایند.

عراقی ها از دوم آبان تا ششم دی ماه می توانند بدون اخذ ویزا به ایران سفر نمایند

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی وبلاگ فایرفاکس، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد در بیانیه ای گفت: در راستای گسترش و تحکیم روابط دو ملت دوست، برادر و همسایه ایران و عراق و در پاسخ به اقدام شایسته تقدیر عراق در مورد لغو ویزا برای اتباع جمهوری اسلامی ایران در ماه های محرم و صفر، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد اعلام می دارد که تمامی اتباع عراقی می توانند از تاریخ 25 ماه صفر لغایت 30 ربیع الثانی سال 1441 هجری قمری، مصادف با 24 اکتبر/ تشرین الاول لغایت 27 دسامبر/ کانون الاول سال 2019 میلادی (دوم آبان تا ششم دی ماه 1398) بدون احتیاج به اخذ ویزا از نمایندگی های جمهوری اسلامی در عراق به ایران سفر نمایند.

در این بیانیه آمده است: امید می رود که اینگونه اقدامات سبب گسترش و تحکیم بیش از پیش روابط دو دولت و ملت دوست و برادر شده و زمینه را برای لغو دایمی رواید بین دو کشور فراهم سازد.

در همین خصوص، سید موسی طباطبایی کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد، با اعلام تقدیر و تشکر جمهوری اسلامی ایران از میزبانی دولت و ملت عراق از زائران حسینی در ایام اربعین، به خبرنگار گفت امیدواریم این روند مقدمه ای برای لغو ویزا دائم بین دو کشور باشد.

به گزارش فارس، در پی امضای تفاهمنامه ای بین ایران و عراق در تیر ماه امسال، زوار ایرانی برای سفر به عراق در زمان اربعین احتیاج به اخذ ویزا ندارند. 20 اسفند ماه 1397 و همزمان با اولین روز حضور حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان در عراق توافقی بین دو طرف صورت گرفت مبنی بر رایگان شدن ویزا عراق و ایران برای اتباع دو کشور از نیمه فروردین ماه 1398.

لازم به ذکر است امسال علیرغم برگزاری تظاهرات در بعضی از شهرهای عراق در اعتراض به عدم اشتغال و خدمات عمومی و همچنین فساد و سوء استفاده بعضی ها از این اعتراضات برای برپایی اغتشاش و کوشش عناصر ثالث برای ایجاد اختلال در مناسبات مردمی ایران و عراق، ولی زوار ایرانی اربعین حسینی تاکنون حضوری پرشورتر از سال های قبل در مراسم راهپیمایی اربعین داشته اند و روز به روز بر تعداد زوار ایرانی افزوده می گردد. این اعتراضات بعد از آنکه نخست وزیر و دیگر مسؤولان عراق نشان دادند که در حال کوشش برای تأمین خواسته مردم هستند، فروکش کرد و شهرهایی همچون بغداد که شاهد حضور صدها معترض بود، آرام تر شد.

در همین خصوص نیز شبکه سعودی العربیه که اخبار آشوب در عراق در پی اعتراضات اخیر در چند شهر این کشور را با هیجان پوشش می داد، پایان به بازگشت آرامش در پایتخت عراق اذعان کرد. (اینجا بخوانید)

به گزارش فارس، ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق نیز اخیرا با برهم صالح رئیس جمهور عراق دیدار و مصاحبه کرد. در این دیدار مناسبات دوجانبه و راه های گسترش روابط و اوضاع سیاسی عراق مورد بحث و گفتگو نهاده شد و سفیر ایران هم در این دیدار بر حمایت ایران از ثبات عراق در برابر چالش ها تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "عراقی ها از دوم آبان تا ششم دی ماه می توانند بدون اخذ ویزا به ایران سفر نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقی ها از دوم آبان تا ششم دی ماه می توانند بدون اخذ ویزا به ایران سفر نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید