صرفه جویی ارزی 18میلیون یورویی کاتالیست های تولید داخل

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: سالیانه بیش از 18 میلیون یورو از طریق کاتالیست های تولید داخل، صرفه جویی ارزی حاصل خواهد شد.

صرفه جویی ارزی 18میلیون یورویی کاتالیست های تولید داخل

امیر هومن کریمی وثیق، مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان در حوزه صنایع نفت و گاز در گفت وگو با خبرنگار اظهار کرد: از سال 1383 فعالیت خود را آغاز کردیم. این شرکت هم اکنون با در اختیار داشتن بیش از 250 نفر نیروی انسانی متخصص و با استقرار سیستم های مدیریت یکپارچه، در زمینه تدوین دانش فنی و تولید انواع کاتالیست های مورد استفاده در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و فولاد، طراحی و احداث واحد های GTL و نیز اجرای پروژه های تحقیقاتی در صنایع نفت و گاز و فولاد فعالیت می کند.

او گفت: محصولات تولیدی این شرکت باعث شد تا ایران به جمع معدود کشور های تولیدکننده کاتالیست در جهان بپیوند و تولید این محصولات را از انحصار معدود تولیدکنندگان بین المللی آن خارج کند.

کریمی وثیق با اشاره کاربرد ضروری کاتالیست در صنعت کشور بیان نمود: کاتالیست به عنوان یکی از استراتژیک ترین کالا های صنعت پتروشیمی، پالایش و فولاد شناخته می شود و شرکت ما توانسته است با تولید نزدیک به 30 کاتالیست بخش اعظمی از نیاز استراتژیک کشور را به کاتالیست مرتفع کند و خدمت بزرگی به صنایع فولادسازی، پتروشیمی و پالایشگاه های کشور ارائه کند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان بیان نمود: شرکت ما توانسته با تولید بیش از 4 میلیون لیتر انواع کاتالیست های پتروشیمی، پالایشی و فولاد؛ گام بزرگی در قطع وابستگی به کالای استراتژیک کاتالیست بردارد.

او با اشاره به سود آوری ارزی کاتالیست برای کشور گفت: سالیانه بیش از 18 میلیون یورو از طریق کاتالیست های تولید داخل ، صرفه جویی ارزی، توسط شرکت ما حاصل خواهد شد که این رقم تا سال آینده نزدیک به 40 میلیون یورو خواهد رسید.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ادامه داد: زیرساخت های لازم جهت حضور در بازار های بین المللی طی چند سال اخیر شکل گرفته است که با در اختیار داشتن نیروی متخصص و کارنامه قابل دفاع امیدواریم امسال، صادارت کالایی دانش بنیان و های تک را ببینیم؛ که این اتفاق موفقیتی بزرگ برای کشور به شمار خواهد آمد.

بومی سازی تولید دارویی که در انحصار آمریکا بود

کریمی وثیق بیان نمود: شرکت ما با تولید قریب به 3000 تن کاتالیست احیاء مستقیم آهن و رقابت علمی و عملیاتی با تولیدکنندگان خارجی، امروزه در تولید بیش از 45 درصد از آهن اسفنجی کشور نقش مستقیم دارد.

او در خاتمه گفت: با توجه به قرارداد های جاری، تا سال 1400، سهم تولید آهن اسفنجی با کاتالیست این شرکت به بیش از 70درصد خواهد رسید و این افتخاری بزرگ برای یک حرکت فراگیر مبتنی بر دانش است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "صرفه جویی ارزی 18میلیون یورویی کاتالیست های تولید داخل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صرفه جویی ارزی 18میلیون یورویی کاتالیست های تولید داخل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید