شهردار تهران نسبت به عدم تحقق درآمد حاصل از ساماندهی پارک حاشیه ای تذکر گرفت

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران نسبت به تعلل و عدم توجه جدی معاون حمل و نقل به مقوله پارک حاشیه ای به شهردار تهران تذکر داد.

شهردار تهران نسبت به عدم تحقق درآمد حاصل از ساماندهی پارک حاشیه ای تذکر گرفت

به گزارش خبرنگار ، محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور یک صد و پنجاهمین جلسه علنی شورای شهر تهران نسبت به عدم تحقق درآمد حاصل از ساماندهی پارک حاشیه ای به شهردار تهران تذکر داد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در تذکر خود گفت: مطابق با تبصره 9 بودجه مصوب سال 97 شهرداری تهران مکلف بود با عنایت به مصوبه الزام شهرداری به ارائه برنامه عملیاتی ساماندهی فضا های پارک حاشیه ای معابر اصلی تا سقف 9 هزار و 500 میلیارد ریال درآمد حاصله را صرف توسعه حمل و نقل عمومی اعم از خطوط مترو، اتوبوس رانی و ایمن سازی زیرساخت های موجود حمل و نقل عمومی هزینه کرده و مراتب را در تفریغ بودجه سال 97 منظور نماید که متاسفانه این اقدام صورت نگرفت.

علیخانی ادامه داد: همچنین مطابق تبصره بند الف تبصره سی و یکم بودجه مصوبه سال 98 شهرداری تهران مکلف است از حدود 1 میلیون محل پارک حاشیه ای موجود در مناطق 22 گانه تعداد 200 هزار مکان را سامان دهی کرده و به وسیله مزایده برای کسب درآمد حداقل 6 هزار میلیارد ریال اقدام و درآمد حاصله را جهت تکمیل و توسعه حمل و نقل عمومی به مصرف رسانده و در تفریغ بودجه سال 98 منظور کند.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل تعلل و عدم توجه جدی معاونت حمل و نقل به مقوله پارک حاشیه ای تا کنون هیچ اقدام عملیاتی جدی جهت تحقق درآمد حاصل از پارک حاشیه ای صورت نگرفته و پیش بینی می گردد با ادامه این روند درآمد شهرداری تهران کاهش چشمگیری را از این منبع داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شهردار تهران نسبت به عدم تحقق درآمد حاصل از ساماندهی پارک حاشیه ای تذکر گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهردار تهران نسبت به عدم تحقق درآمد حاصل از ساماندهی پارک حاشیه ای تذکر گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید