دیده بان حقوق بشر: اصلاحات بن سلمان ویترینی برای سرکوب مخالفان

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، سازمان بین المللی دیده بان حقوق بشر از اوضاع در عربستان و تشدید سرکوب ها و اقدامات برای ساکت نگه داشتن مخالفان و منتقدان نظام حاکم انتقاد کرد.

دیده بان حقوق بشر: اصلاحات بن سلمان ویترینی برای سرکوب مخالفان

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، این سازمان اظهار داشت، اصلاحات در قوانین که طی دو سال گذشته در عربستان صورت گرفت، در پشت آن موج گسترده ای از اقدامات علیه آزادی و مخالفان در عربستان پنهان شده است.

یورونیوز در ادامه نوشت: این سازمان در گزارشی که امروز (دوشنبه) در مورد اوضاع در عربستان با عنوان بهای سنگین تغییر منتشر کرد، آورده است، با وجود اصلاحاتی که عربستان به نفع زنان و جوانان شاهد آن بوده است، اما ادامه نقض ها نشانگر این است که إعمال قانون همچنین ضعیف است و هر زمان که رهبری سیاسی بخواهد، (اصلاحات) از بین برده می شوند.

سازمان دیده بان حقوق بشر اظهار داشت، از زمانی که محمد بن سلمان بر کرسی ولیعهدی در ماه ژوئن 2017 تکیه زد، کشور شاهد اصلاحاتی شد که به زنان امکان رانندگی و حضور در مراسم های عمومی را می داد و این اقدامات در راستای تغییر در وجهه عربستان در خارج از این کشور بود که این کشور به صورت تاریخی خاستگاهی برای افراد تندرو به حساب می آید.

در این گزارش آمده است، مسئولان عربستان به شدت مخالفان ولیعهد را سرکوب نموده و همچنین علمای دینی شاخص و افراد آکادمیک و فعالان حقوق بشری و بازرگانان برجسته را هدف قرار دادند تا جایی که کمپین سرکوب ها اعضایی از خاندان حاکم را نیز هدف قرار داد.

طبق این گزارش، نقض ها در عربستان توجه ها را به صورت گسترده برنمی انگیخت، تا اینکه جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی در داخل کنسولگری عربستان در استانبول کشته شد، آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا به این نتیجه دست یافت که ولیعهد دستور ترور خاشقجی را داده است، اما بن سلمان همچنان این مساله را تکذیب می نماید.

مایکل بیچ، معاون مدیر دیده بان حقوق بشر در امور خاورمیانه گفت: ولیعهد عربستان با ایجاد بخش های تفریحی در کشور موافقت نموده و به زنان اجازه سفر و رانندگی کردن را داد. اما اصلاحات حقیقی این است که بازداشت فعالان حقوقی متوقف شده و اجازه آزادی بیان در این کشور داده گردد.

منبع: عصر ایران

به "دیده بان حقوق بشر: اصلاحات بن سلمان ویترینی برای سرکوب مخالفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیده بان حقوق بشر: اصلاحات بن سلمان ویترینی برای سرکوب مخالفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید