تیم ملی والیبال ایران قهرمان آسیا شد

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، تیم ملی والیبال ایران در فینال رقابت های قهرمانی آسیا مقابل تیم استرالیا به پیروزی رسید تا عنوان قهرمانی قاره کهن را از آن خود کند.

تیم ملی والیبال ایران قهرمان آسیا شد
  • تصاویر جشن پیروزی

بیستمین دوره رقابت های والیبال قهرمانی آسیا امروز در حالی به سرانجام رسید تیم ملی ایران با فزونی 3 بر صفر برابر استرالیا عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد. ملی پوشان والیبال ایران در مرحله گروهی مسابقات نتیجه را برابر این تیم واگذار کرند و امروز به دنبال انتقام این شکست و کسب سومین قهرمانی در آسیا هستند.

ایگور کولاکوویچ تیم ملی را با ترکیب سعید معروف، میلا عبادی پور، محمد موسوی، امیر غفور، علی اصغر مجرد و محمدرضا حضرت پور را روانه زمین کرد.

  • ست نخست؛ 25 بر 14 به سود ایران

نخستین امتیاز در این ست برای استرالیا ثبت شد. تیم ملی پیروز شد با آغاز بازی اختلاف امتیاز خوبی را ایجاد کند. ملی پوشان با سرویس و دفاع خوب تیم برتر زمین شدند و اجازه پیشروی به استرالیا را ندادند و نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه 8 بر 3 پیروز نزد ایگور کولاکوویچ رفتند. ایران با حمایت تماشاگرانش پیروز شد عملکرد بهتری در سرویس و حمله داشته باشد و دومین تایم استراحت فنی را نیز با نتیجه 16 بر 9 با پیروزی پشت سر گذاشتند. تیم ملی در نهایت این ست را به آسانی و با نتیجه 25 بر 14 به سود خود سرانجام داد.

  • ست دوم؛ 25 بر 17 به سود ایران

نخستین امتیاز در اسن ست برای استرالیا ثبت شد و د رادامه بازی تا امتیاز 4 برابر پیش رفتند اما شاگردان کولاکوویچ باردیگر پیروز به ایجاد اختلاف امتیاز شدند و دومین تایم استراحت فنی را با نتیجه 8 بر 4 پیروز نزد سرمربی رفتند. سرویس های خوب موسوی ادامه داشت و امتیاز 9 نیز برای ایران به دست آمد. استرالیا با چند سرویس خوب پیروز شد اختلاف امتیاز را کاهش و حساب کار را 10 بر 8 کند اما در نهایت دومین تایم استراحت فنی با نتیجه 16 بر 10 به سود ایران همراه شد. در ادامه ملی پوشان کشورمان نمایش کم نقصی داشتند و توانستند با زیاد کردن فاصله ست دوم را با نتیجه 25 بر 17 به سود خود سرانجام دهند.

  • ست سوم؛ 25 بر 21 به سود ایران

نخستین امتیاز در این ست برای ایران ثبت شد. این ست نیز مانند ست دوم در ابتدای بازی برابر پیش رفت و در نهایت ست نخست با نتیجه 8 بر 7 به سود ایران همراه شد. در ادامه استرالیا با زدن سرویس و دفاع بهتر اجازه پیشروی را از ایران گرفت تا بازی همچنان مساوی پیش رود و با کسب دو امتیاز متوالی شاگردان لبدف بازی با نتیجه 15 بر 13 به سود استرالیا شد. سرویس زیباو تماشایی قائمی کار را برای ایران در امتیاز 15 برابر کرد و در نهایت دومین تایم استراحت فنی هم با نتیجه 16 بر 15 به سود ایران شد. ایران در ادامه فزونی را حفظ و با امتیاز 25 بر 21 این ست را هم به سود خود سرانجام داد.

تیم ملی والیبال ایران در سال 2011 و 2013 عنوان قهرمانی در آسیا را کسب نموده و استرالیا تنها یک بار در سال 2007 عنوان قهرمانی را کسب نموده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "تیم ملی والیبال ایران قهرمان آسیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی والیبال ایران قهرمان آسیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید