ترامپ: عدم مشارکت در نبردی شدید در مرز ترکیه بسیار هوشمندانه است

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز یکشنبه در پیامی توئیتری کوشش کرد خیانت کشورش به کُردهای مورد حمایت واشنگتن در سوریه را توجیه کند.

ترامپ: عدم مشارکت در نبردی شدید در مرز ترکیه بسیار هوشمندانه است

رئیس جمهوری آمریکا در این خصوص نوشت: مشارکت نداشتن در نبردی شدید در امتداد مرز ترکیه بسیار هوشمندانه است. کسانی که به اشتباه ما را به جنگ های خاورمیانه کشاندند، هنوز هم برای جنگیدن فشار می آورند.

دونالد ترامپ ادامه داد: آنها اصلا نمی دانند چه تصمیم بدی گرفته اند. چرا آنها خواهانِ اعلام بیانیه جنگ نمی شوند؟

این در حالی است که رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه بی اشاره به نقض منشور ملل متحد در حمله به بخشی از خاک یک کشور مستقل بدون کسب مجوز از دولت قانونی دمشق چندی پیش از آغاز رسمی عملیات نظامی کشورش در شمال سوریه خبر داه بود.

لازم به ذکر است، ریدور خلیل از مسئولان قسد پیشتر در سخنانی اظهار داشت: ما طی سالیان گذشته تهدیدی برای ترکیه نبوده ایم و یک تیر هم به سوی آن شلیک ننموده ایم. متحدان ما با خارج کردن نیروهایشان از مرز با ترکیه از حمایت ما دست برداشتند و این ناامید کننده و به مثابه خنجری از پشت است. بمباران گسترده ترکیه از روز نهم اکتبر یعنی آغاز حمله به کشته و زخمی شدن شمار زیادی منجر شده است و همچنین سبب آواره شدن صدها نفر از ساکنان منطقه مرزی منجر شده است.

شایان ذکر است که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه نهم اکتبر 2019 برابر با 17 مهر ماه 98 از آغاز رسمی عملیات نظامی در شمال سوریه اطلاع داد. رئیس جمهور ترکیه با اعلام این که عملیات نظامی در شمال سوریه با نام چشمه صلح است، همچنین گفته است که عملیات چشمه صلح علیه داعش و پ.ک.ک/ی.پ.گ است. رئیس جمهور ترکیه همچنین هدف از این عملیات را جلوگیری از ایجاد گذرگاه تروریستی در طول مرزهای جنوبی کشورش و بازگرداندن صلح به مناطق شرقی فرات و شمال سوریه عنوان نموده است.به گفته اردوغان، عملیات چشمه صلح تهدیدات تروریستی علیه ترکیه را خنثی خواهد نمود و منجر به ایجاد یک منطقه امن می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترامپ: عدم مشارکت در نبردی شدید در مرز ترکیه بسیار هوشمندانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: عدم مشارکت در نبردی شدید در مرز ترکیه بسیار هوشمندانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید