بهترین رژیم غذایی جهان کدامست؟

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، پیروی از رژیم غذایی مدیترانه ای از آنجا که بر پایه غذاهای تازه و فصلی است، منجر به استفاده صحیح از منابع طبیعی شده و به سلامت محیط زیست یاری می نماید.

بهترین رژیم غذایی جهان کدامست؟

رژیم غذایی مدیترانه ای فقط شامل یک سری از توصیه های غذایی نیست، بلکه برای ارتقای سبک زندگی، به شکل یک قانون در میان مردم منطقه مدیترانه درآمده است. شما می توانید با پیروی از این رژیم، انواع غذاها را به شرط رعایت تعادل بخورید.

رژیم غذایی مدیترانه ای شامل غذاهایی است که باید روزانه، هفتگی یا گه گاه بخورید. دانه ها، ماکارونی، برنج و نان (روزانه 30 گرم نان و بین 60 تا 80 گرم ماکارونی و برنج)، میوه ها و سبزیجات (120-180 گرم میوه و 150 تا 200 گرم سبزیجات)، آب (نیم لیتر)، شیر و ماست و روغن زیتون باید روزانه مصرف شوند.

در عوض، ماهی، گوشت بدون چربی، گوشت قرمز (یک وعده در هفته)، تخم مرغ، حبوبات و سیب زمینی را می توانید هفتگی بخورید. رژیم غذایی مدیترانه ای تاکید می نماید که شیرینی ها، کیک، آب نبات و شکر را گه گاه مصرف کنید.

اما چرا رژیم غذایی مدیترانه ای یکی از بهترین رژیم ها محسوب می شود؟

نقش درمانی این رژیم برای کاهش التهاب مزمن، کاهش خطر ابتلا به سندرم متابولیک، دیابت، بیماری های قلبی، بیماری های عصبی و سرطان ثابت شده است. همچنین به گفته محققان این نوع رژیم باعث افزایش کلسترول خوب یا همان HDL می شود و مانع از گرفتگی عروق می شود.

رژیم غذایی مدیترانه ای همچنین در پیشگیری و درمان افسردگی نقش دارد. به طور کلی غذاهای سالم تأثیر مثبتی بر شیمی مغز دارند. همچنین آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی باکیفیتی که این رژیم بر آن ها تاکید دارد، نقش مهمی در افزایش طول عمر دارد. پیروی از این رژیم از تخریب سلولی و افت عملکرد شناختی مرتبط با پیری جلوگیری می نماید.

رژیم مدیترانه ای کم کالری و متنوع است. اگر آن را با ورزش منظم ترکیب کنید، می توانید به سرعت به وزن ایده آلتان نزدیک شوید. برخلاف رژیم های غذایی معجزه آسا، این رژیم به افراد یاری می نماید که بدون تحمل عوارض جانبی به وزن ایده آل برسند.

منبع: ایسنا

منبع: همگردی

به "بهترین رژیم غذایی جهان کدامست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین رژیم غذایی جهان کدامست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید