اپوزیسیون روسیه به دنبال برگزاری راهپیمایی بزرگ

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، حامیان اپوزیسیون روسیه قصد دارند یک راهپیمایی بزرگ را امروز (شنبه) در مسکو برگزار نمایند.

اپوزیسیون روسیه به دنبال برگزاری راهپیمایی بزرگ

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این راهپیمایی پس از آن برگزار می گردد که پلیس روسیه هزاران تن از معترضان را در جریان راهپیمایی های اخیر بازداشت نموده است.

در هفته های اخیر، هزاران تن در راهپیمایی های خیابانی در مسکو و دیگر شهرهای روسیه شرکت نموده و خواهان برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه شدند؛ این راهپیمایی ها در پی رد صلاحیت تعدادی از کاندیداهای اپوزیسیون انتخاباتی از جمله الکسی ناوالنی، مخالف ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برگزار شده اند.

پلیس ضد شورش و گارد ملی از تاکتیک های خشن تر نسبت به قبل برای سرکوب معترضان استفاده نموده و بیش از 2000 تن را در دو راهپیمایی اخیر بازداشت نموده اند.

بسیاری از کاندیداهایی که از شرکت در انتخابات منع شده اند نیز بابت نقض قوانین اعتراضات در بازداشت به سر می برند؛ همچنین بسیاری از معترضان شامل دانشجویان با اتهام کیفری بی نظمی گسترده با حبس های طولانی مدت روبرو هستند.

راهپیمایی امروز دارای مجوز است و به این ترتیب، شرکت کنندگان با بازداشت روبرو نیستند اما ناوالنی به معترضان تاکید نموده تا به صورت صلح آمیز در شهر مسکو راهپیمایی داشته باشند.

پلیس مسکو و کمیته تحقیقات آن هشداری علیه شرکت در اعتراضات بدون مجوز صادر نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اپوزیسیون روسیه به دنبال برگزاری راهپیمایی بزرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپوزیسیون روسیه به دنبال برگزاری راهپیمایی بزرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید