اهمیت کار پاتولوژیست در تشخیص دقیق بیماری

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، دکتر آزیتا نیکو در آستانه برگزار هجدهمین همایش آسیب شناسی و طب آزمایشگاه گفت: پیوند هر چه بیشتر علوم ازمایشگاه و اسیب شناسی تشریحی و بالینی با بالین بیمار در این کنگره مورد توجه قرار گرفته چرا که این موضوع نیز یکی از چالش های حوزه آسیب شناسی به شمار می رود.

اهمیت کار پاتولوژیست در تشخیص دقیق بیماری

وی با اشاره به اینکه بدون توجه به کلینیک یا وضعیت بالینی بیمار نمی توان تشخیص دقیقی نسبت به بیماری اش داشت، اضافه نمود: سعی نموده ایم پیوند آزمایشگاه و بالین در این کنگره بیشتر مدنظر قرار گیرد.

دبیر علمی هجدهمین همایش آسیب شناسی و طب آزمایشگاه با اشاره به اینکه آخرین دستاوردهای علمی در حوزه آسیب شناسی در این کنگره مطرح می گردد، اضافه نمود: علاوه بر اساتید و مدعوین داخلی حدود 8 نفر از اساتید خارجی نیز که در رشته های خود سرآمد بوده از کشورهای کانادا، فرانسه و آمریکا در این کنگره حضور خواهند داشت.

نیکو اضافه نمود: همچنین امید است که سال جاری به مدد دیجیتال پاتولوژی مدعوین بیشتری بتوانند از امکانات کارگاه های اموزشی و با کیفیت بهتر بهره مند شوند.

دبیر هجدهمین همایش آسیب شناسی و طب آزمایشگاه گفت: یک آسیب شناس یا پاتولوژیست به امر تشخیص بیماریها بر پایه مطالعه و آنالیز مایعات و سایر نمونه های اخذ شده از بدن همانند ادرار ، خون ، مدفوع و یا مطالعه میکروسکوپی و آنالیز ظاهری نمونه های بافتی که توسط خود پاتولوژیست یا توسط سایر پزشکان از بدن انسان برداشته میگردد می پردازد. البته اهمیت کنترل کیفی در این زمینه بسیار حائز اهمیت است چرا که از این طریق می توان مطمئن بود که به جواب دقیق دست می یابیم و در صورتی که یک آسیب شناس به این مسئله توجه داشته باشد نتیجه نیز دقت زیادی به همراه دارد.

وی با اشاره به اینکه این کنگره حداکثر 15 امتیاز باز آموزی دارد، خاطر نشان ساخت: متخصص آسیب شناسی ، آسیب شناسی فک و صورت، فوق تخصص خون و سرطان بالغین ، فوق تخصص نفرولوژی، متخصص بیماری های داخلی، متخصص علوم آزمایشگاهی، متخصص جراحی عمومی ، متخصص زنان وزایمان ، متخصص بیماریهای پوست می توانند در این کنگره شرکت نمایند.

دبیر هجدهمین همایش آسیب شناسی و طب آزمایشگاه گفت: متخصص طب سالمندی، دکترای میکروب شناسی پزشکی، دکترای بیوشیمی بالینی، دکترای قارچ شناسی، دکترای میکروب شناسی (دکترای باکتری شناسی)، دکترای ویروس شناسی ، دکترای خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون (هماتولوژی)، دکترای هماتولوژی آزمایشگاهی و بانک خون ، دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی، دکترای حرفه ای پزشکان عمومی ، دکترای حرفه ای پزشک عمومی شاغل در طرح پزشک خانواده ، کارشناسی ارشد خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون (هماتولوژی) ، کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی، کارشناسی ارشد ویروس شناسی ، کارشناسی ارشد باکتری شناسی، کارشناسی ارشد میکروب شناسی ، کارشناس ارشد قارچ شناسی ، کارشناسی ارشد میکروب شناسی مواد غذایی، کارشناسی پرستاری، کارشناسی علوم آزمایشگاهی، کاردانی علوم آزمایشگاهی نیز می توانند در این کنگره شرکت نمایند.

هجدهمین همایش آسیب شناسی و طب آزمایشگاه 15 تا 17 دی ماه 95 در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اهمیت کار پاتولوژیست در تشخیص دقیق بیماری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهمیت کار پاتولوژیست در تشخیص دقیق بیماری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید