انفجار 2 گاو بمب گذاری شده در دیالی عراق

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، یک منبع امنیتی در عراق از انفجار دو گاو بمب گذاری شده در یکی از روستاهای استان دیالی اطلاع داد.

انفجار 2 گاو بمب گذاری شده در دیالی عراق

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، به نقل از سایت ارم نیور، این منبع امنیتی گفت: دو گاو از چراگاه های نامعلومی وارد یکی از روستاهای استان دیالی عراق شده و همزمان با نزدیک شدن به شهرواندن منفجر شدند و در نتیجه آن تنها یک شهروند عراقی زخمی شد.

منبع مذکور همچنین گفت: نیروهای امنیتی به مکان حادثه شتافتند و اطراف آن را بستند و تحقیقات برای شناسایی عامل این انفجار شروع شده است. شهروندان معتقدند که داعش طرفی است که در سایه حملاتی که اخیرا دریافت نموده به اینگونه شیوه ها و تکنیک ها روی آورده است.

در جریان عملیات بازپس گیری شهرهای عراق داعش از حیواناتی مانند سگ و گوسفند مرده برای بمب گذاری و قرار دادن آنها در مسیرها به منظور هدف قرار دادن نیروهای نظامی استفاده می کرد اما استفاده از گاوهای زنده برای اهالی استان دیالی اقدامی غافلگیر کننده و بی سابقه بود.

پیشتر ارتش آمریکا گزارشی را منتشر نموده و در آن هشدار داده بود که داعش همچنان تهدید قوی به شمار می آید و طی ماه های اخیر این گروه تروریستی توانمندی های مسلحانه خود را در عراق تقویت نموده و فعالیت خود را در سوریه از سر گرفته است.

این حمله همزمان با تقلاهای نیروهای امنیتی داخلی عراق به منظور حفظ دستاوردهای نظامی محقق شده انجام گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انفجار 2 گاو بمب گذاری شده در دیالی عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار 2 گاو بمب گذاری شده در دیالی عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید