امارات عدن را گرفت ، رویترز: کاخ معاشیق عدن سقوط کرد

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، چهار روز پس از جنگ نیابتی عربستان و امارات، انتها نیروهای تحت حمایت امارات، مقر دولت منصور هادی را تصرف کردند تا ابوظبی بر کل عدن مسلط گردد.

امارات عدن را گرفت ، رویترز: کاخ معاشیق عدن سقوط کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فایرفاکس، پایان چهار روز پس از شروع جنگ نیابتی عربستان و امارات، کاخ معاشیق مقر دولت عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور دولت مستعفی یمن، امروز (شنبه) سقوط کرد.

خبرگزاری رویترز امروز شنبه گزارش داد که کاخ معاشیق مقر دولت مستعفی یمن به ریاست عبد ربه منصور هادی در چهارمین روز درگیری های عدن (جنوب یمن) سقوط کرد.

رویترز به نقل از منابع محلی در عدن نوشت، کاخ ریاست جمهوری معاشیق به تصرف شورای انتقالی جنوب یمن (تحت حمایت امارات) درآمده است.

شورای انتقالی اکنون این کاخ را الیمامه نامیده است.

پایگاه خبری الیمن العربی هم در این رابطه گزارش داد که نیروهای شورای انتقالی جنوب یمن که تحت حمایت امارات قرار دارند، عصر روز شنبه پس از درگیری چند روزه با عناصر وابسته به دولت مستعفی یمن (تحت حمایت عربستان)، پیروز شدند وارد کاخ مزبور شوند.

الیمن العربی به نقل از منابع مطلع گزارش داد که نیروهای جنوب یمن پس از تصرف معاشیق در داخل و اطراف کاخ مستقر شده و مواضع خود را در ساختمان های حومه تثبیت کردند.

منابع نزدیک به شورای انتقالی جنوب یمن (تحت حمایت امارات) تاکید کردند که نیروهای جنوب یمن پس از اخراج نیروهای گارد ریاست جمهوری وابسته به دولت منصور هادی وارد کاخ معاشیق شدند.

منابع مطلع ابراز داشتند که نیروهای وابسته به شورای انتقالی جنوب یمن مواضع خود را در اردوگاه ها و پایگاه های مختلفی که نیروهای طرفدار حزب اخوانی الاصلاح (تحت حمایت عربستان) در آن مستقر بودند، تثبیت کردند.

شبکه الجزیره گزارش داد که در پی تسلط نیروهای تحت حمایت امارات بر معاشیق، خودروهای زرهی اطراف کاخ را ترک کردند و آرامش نسبی به شهر بازگشته است.

درگیری های نیابتی امارات و عربستان در جنوب یمن از روز چهارشنبه شروع شد؛ زمانیکه هانی بن بریک نایب رئیس شورای انتقالی جنوب از شبه نظامیان طرفدار خود (موسوم به الحزام الامنی) خواست تا به کاخ ریاست جمهوری معاشیق که تحت کنترل دولت عبد ربه منصور هادی (مورد حمایت عربستان) حمله نمایند.

درگیری ها در چهار روز گذشته، در چهار نقطه شهر عدن یعنی در کریتر (مقر کاخ ریاست جمهوری و بانک ملی)، جبل حدید (شمال)، خور مکسر (شرق) و فرودگاه عدن (شمال شرق شهر عدن) در جریان بود تا اینکه پایان مقر تیپ های سوم و چهارم و اردوگاه طارق و امروز کاخ ریاست جمهوری به تصرف نیروهای تحت حمایت امارات در آمد.

عبدربه منصور هادی که خود را رئیس جمهور یمن و عدن را پایتخت این کشور می داند، قبل از شروع جنگ ائتلاف سعودی در سال 2015 به ریاض پایتخت عربستان فرار کرد و همچنان در این کشور مستقر است.

ح.ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "امارات عدن را گرفت ، رویترز: کاخ معاشیق عدن سقوط کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات عدن را گرفت ، رویترز: کاخ معاشیق عدن سقوط کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید