افزوده شدن 3300 مگاوات به توان فراوری نیروگاه ها در امسال

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه روشهای مدیریت مصرف برق اثربخش و قابل اندازه گیری برای عبور از پیک تابستان در صنعت برق نهادینه شد، گفت: در امسال 3300 مگاوات به توان فراوری نیروگاه های کشور افزوده شد، همچنین نیروگاه های برق آبی به لطف بارشهای ابتدای سال 4500 مگاوات فراوری بیشتری نسبت به سال قبل داشته اند.

افزوده شدن 3300 مگاوات به توان فراوری نیروگاه ها در امسال

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، مصطفی رجبی مشهدی در جمع وبلاگ فایرفاکس با تقدیر از همکاری مشترکان برق که باعث گذر پیروز و بدون خاموشی از پیک مصرف برق شدند، اظهار کرد: امسال پیش بینی ها نشانگر آن بود که مصرف برق به بیش از 61 هزار مگاوات خواهد رسید. این درحالی است که تاکنون بیشترین میزان مصرف برق ثبت شده در تابستان امسال 57 هزار و 681 مگاوات بود که با پیش بینی های قبلی فاصله 3 هزار و 300 مگاواتی را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه بالغ بر 3300 مگاوات صرفه جویی اجرا شده است، اظهار کرد: این اتفاق با همکاری مشترکان برق در سراسر کشور میسر شده است. میزان پیک در تابستان امسال نسبت به سال گذشته حدود یک درصد رشد داشت، در حالیکه میزان رشد مصرف طی 10 سال قبل حدود 4.7 درصد رشد و در 40 سال بعد از انقلاب 7.2 بوده است.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به این که کاهش رشد مصرف نشان دهنده این است که اقدامات مدیریت مصرف توسط مشترکان به خوبی جواب داده است، اضافه کرد: فعالیتهای مدیریت مصرف در حوزه برق تشویق محور است چرا که نرخ برق به گونه ای نیست که مشترکان برق برای کاهش مصرف برق انگیزه لازم را داشته باشند.

رجبی مشهدی در ادامه در خصوص ظرفیتهای احداث شده در بخش نیروگاهی نیز گفت: در امسال 3300 مگاوات به توان فراوری نیروگاه های کشور اضافه کرده شد که این میزان یا به وسیله احداث ظرفیت جدید نیروگاهی یا به وسیله افزایش توان قابل فراوری واحدهای موجود محقق شد. نیروگاه های برق آبی به لطف بارشهای ابتدای سال 4500 مگاوات فراوری بیشتر نسبت به سال قبل داشته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "افزوده شدن 3300 مگاوات به توان فراوری نیروگاه ها در امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزوده شدن 3300 مگاوات به توان فراوری نیروگاه ها در امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید