از کجا معلوم از من خوشش می آید؟

به گزارش وبلاگ فایرفاکس، شاید به نظر عجیب بیاید، ولی روانشناس و مربی زوج یابی، جو همینگز، می گوید که بالا زدن آستین ها سر قرار، نشانه ظریفی از علاقه مندی است، به خصوص در میان زنان.

از کجا معلوم از من خوشش می آید؟

در دنیای زوج یابی موانع زیادی هست - پیدا کردن فیلتر مناسب برای عکس تان در تیندر، یاد دریافت خونسردی موقع انتظار برای تبدیل علامت تیک واتس اپ از خاکستری به آبی، ایموجی بادمجان -، ولی یک مساله از همه چیز مهم تر است: از کجا معلوم کسی از شما خوشش می آید؟

سوال پیچیده ای است، سوالی که جواب هایش با گذشت زمان دچار تغییر و تحول شده اند. تا چند سال پیش، یک نشانه آشکار علاقه رمانتیک می توانست مثلا این جمله معمولی در یک بار باشد: زیاد میایی اینجا؟ یا شاید در دورانی ساده تر، گذاشتن اسم کسی در بیوگرافی ام اس ان خودتان. اوضاع در سال 2019 دیگر آن طور نیست.

یک تاکتیک به همان اندازه باستانی دیگر حال گیری است - یعنی وقتی مردی به زن مورد علاقه اش توهین می کند. این اصطلاح را نویسنده ای به نام نیل استراوس ابداع کرد که کتاب پرفروشش بازی این روز ها شبیه دستورعمل زوج یابی برای زن ستیز ها به نظر می آید.

خوشبختانه، در عرصه عشق، اوضاع تغییر چشم گیری کرده، به خصوص به لطف پیدایش اپلیکیشن های زوج یابی و عادت های غریبی که از آن زمان پیدا شده اند، مثل بدل کاری. ولی معنایش این نیست که حالا آسان تر می توان مطمئن شد که کسی به شما علاقه مند است. آدم ها هنوز حرف هایی می زنند که باور ندارند، بعضی ها مادرزاد اجتماعی اند و بعضی دیگر به این دلیل چشمک می زنند که چیزی توی چشمشان رفته است.

احتمالا همه ما گهگاه رفتار محبت آمیز را با لاس زدن اشتباه گرفته ایم. برای همین، مجرد بودن و تلاش برای پیدا کردن کسی که بخواهد با آدم قاطی بشود، می تواند مثل میدان مین باشد. حتا بعد از شروع قول و قرار گذاشتن هم اوضاع ساده تر نمی شود. چند قرار اول ممکن است خیلی خوب پیش برود، ولی بعد، پیش از آن که بفهمید، طرف دیگر علاقه ای به شما نشان ندهد.

درست به همان اندازه مراحل اولیه زوج یابی، پیچیده است.

ما با کارشناسان زوج یابی و روانشناس ها صحبت کردیم تا ببینیم چطور می شود فهمید کسی واقعا به آدم علاقه مند است.

1- بالا زدن آستین

شاید به نظر عجیب بیاید، ولی روانشناس و مربی زوج یابی، جو همینگز، می گوید که بالا زدن آستین ها سر قرار، نشانه ظریفی از علاقه مندی است، به خصوص در میان زنان.

او می گوید: بالا زدن آستین پیراهن یا تاپ برای آشکار کردن قسمت پایینی و داخلی بازوها، یعنی نرم ترین پوست بدن، اغلب نشانه ناخودآگاهی از کشش است و آسیب پذیری ما را در قبال کسی نشان می دهد.

2- حرف زدن از چیز های پیش پا افتاده

مدلین میسن رونتری، از آژانس زوج یابی وایدا می گوید که اگر کسی از شما خوشش بیاید، بهانه ای پیدا می کند که به شما اس ام اس بزند.

پیامک شاید عجیب یا ملال آور به نظر بیاید (الان از پارک برگشتم یا امروز کارم خیلی زیاد بود)، ولی نشانه خوبی است، چون نشان می دهد که طرف مایل است در باره هر چیزی که شده با شما حرف بزند.

3- حرف هایتان را به یاد می آورد

به گفته همینگز، اگر کسی علاقه مند باشد با شما قرار بگذارد، بخش هایی از مکالمات قبلی تان را به یاد می آورد. چه جزئیات کم اهمیتی در باره یک دستگاه قهوه جوش تازه در محل کار باشد، چه محل جشن تولد خواهرتان، اگر به شما علاقه داشته باشد، موضوع را دنبال می کند تا اطلاعات بیشتری به دست بیاورد.

4- پیامک اغلب با یک سئوال تمام می شود

اگر پیامکی که برایتان آمده با یک سوال هر چند بی ربط تمام شود (ناهار چی خوردی؟) نشانه محکمی است که طرف می خواهد به تماس با شما ادامه بدهد. به گفته میسن این دعوتی است برای ادامه ارتباط. طرف می خواهد با ادامه مکالمه، با شما در تماس بماند.

5- حالات بدنی را عوض می کند تا به شما نزدیک تر باشد

گذشته از تماس مستقیم چشمی (که ثابت شده نشانه علاقه است)، حالات بدنی دیگر هم می تواند حاوی پیام باشد. به گفته همینگز، ژست های بدنی دیگر می تواند متمایل شدن به جانب شما، پا روی پا انداختن، یا ایستادن به شکلی باشد که بدن طرف روبروی شما باشد. همینگز می گوید: این نشان می دهد که طرف از مصاحبت شما لذت می برد.

6- سعی می کند تحسین شما را برانگیزد

طرف شما را به بار های موند بالا، نمایشگاه نقاشی، یا تئاتر سطح بالا دعوت می کند؟ به گفته میسن، این ها خودنمایی نیست، نشانه این است که می خواهد تحسین شما را برانگیزد.

او می افزاید: تشخیص این نوع رفتار گهگاه سخت است، چون شما الزاما از عادت های معمول طرف خبر ندارید. ولی اگر طرف پیش قدم فعالیت های مفرح دونفره می شود، نشانه روشنی است که می خواهد دلتان را به دست بیاورد.

7- بعد از اولین قرار، می دانید که دوباره کی ملاقاتش می کنید

به گفته میسن، اگر قرار خوبی داشتید و مثلا صحبتتان گل انداخت و جرقه هایی زده شد، شما منبعی برای هیجان طرف خواهید بود. میسن توضیح می دهد: موقعی که با شماست، میزان دوپامین یا هورمون شادی طرف بالا می رود و این را بیشتر می خواهد. بنابراین، خیلی زود بعد از این که خداحافظی کردید خبردار می شوید که قرار بعدی کی است، چون طرف حتما توی تقویمش یادداشت می کند.

8- تماس گاه و بی گاه در طول روز

به گفته همینگز، پیامک زدن معمولا برای کار های عملی است، یا گاهی از روی عادت یا اجبار. وقتی کسی بدون دلیل مشخصی به شما پیامک بزند - یعنی نه فقط برای قرار گذاشتن یا سئوال کردن درباره چیزی - نشان می دهد که به فکر شماست.

9- بیان کردن احساس

این ممکن است خیلی آشکار به نظر برسد. ولی به گفته میسن، بعضی ها رک و پوست کنده می گویند که از شما خوششان می آید: بیان کردن صریح احساس، تلاشی است برای تضمین این که می خواهد رابطه شما دوام داشته باشد و مختص خودش باشد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "از کجا معلوم از من خوشش می آید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از کجا معلوم از من خوشش می آید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید